Módní prohřešky, Současné trendy

Jak se obléci na pohovor


Nejen vyšší nástupní plat, ale také jisté pracovní místo, si dokáže vyjednat člověk, který na pohovor přijde ve správně zvoleném a dobře padnoucím oblečení. Personalista si první dojem z uchazeče o zaměstnání udělá již během prvních 30 vteřin, a to třeba podle ošoupaných bot.

Jaké oblečení zvolit na formální pohovor

Dobře padnoucím oblekem, čistou obuví a business aktovkou s potřebnými dokumenty uvnitř rozhodně nemůžete nic zkazit.
Ženy mohou zvolit šaty z běžného obchodu, ale vyplatí se jim investovat ale do kvalitní kabelky a bot.

Častou chybou kandidátů je nepadnoucí oblečení – příliš dlouhé rukávy, příliš velké nebo naopak těsné sako, špinavé boty, odřená kabelka.

Méně formální pohovor

Ležérní oděv nutně nemusí znamenat kraťasy a tílko. Zkuste třeba sako, košili, kvalitnější džíny a polobotky. Ženy by se protentokrát měly vyhnout hlubokému výstřihu, krátkým sukním, otevřeným páskovým botám a přehnanému make-upu.  Elegance nemusí být v žádném případě nudná, zapojte barvy, zajímavé střihy, příjemné materiály. Pusťte se do experimentu v podobě slim kalhot, halence a slušivému sáčku v rozmanitých barvách, pozor dejte na barevné sladění! Pracovní pohovor je váš první osobní kontakt s budoucím zaměstnavatelem,  proto byste měli působit profesionálně. Muži by si na pohovor měli obléci kvalitní oblek, košili s dlouhým rukávem a kravatu. Košile v kombinaci jen s vestou není vhodná. Pokud si chtějí obléci kombinovaný oblek, dejte pozor na to, aby kalhoty byly tmavší než sako. Zároveň boty musí být vždy tmavší než kalhoty a hlavně čisté. Také elegantní a kvalitní hodinky dodají na vašem vzhledu. Chcete-li být úspěšní, volte červenou kravatu nebo světle modrou košili, jež bývají často znakem úspěšných mužů. Podívejte se na podnikatele či manažery ve vašem okolí, co si oblékají do práce.


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *